Myślisz INNaczej?

W Twojej głowie pojawiają się pomysły na działania w najbliższym otoczeniu lub całym Gdańsku?

Masz pomysł na pozytywną zmianę społeczną, ale nie było jeszcze okazji go rozwinąć?

Cieszymy się, że chcesz zmieniać swoją lokalną rzeczywistość w sposób inny niż wszyscy! Do 12 grudnia 2019 roku złóż wniosek online do INNaczej, programu wspierającego innowatorki i innowatorów społecznych.
  • zdobądź wsparcie finansowe nawet do 6 000 zł
  • opiekę mentorską
  • wsparcie szkoleniowe i organizacyjne
  • możliwość korzystania z przestrzeni coworkingowej

Na etapie składania formularza online, najważniejszy jest pomysł, który chcesz zrealizować. Jeśli przekona on Komisję Konkursową, to właśnie na jego rozwój otrzymasz grant, a my pomożemy ci merytorycznie i organizacyjnie.

Grafika INNaczej

To trzecia edycja programu na innowacje społeczne, który powstał z myślą o mieszkankach i mieszkańcach Gdańska. W ramach INNaczej zostało wspartych już 18 inicjatyw! A to kilka z nich: Kurs dla rodziców “Rozbrajamy złość”, Książka “Niezwykły Pies Benio” pomagająca oswoić dzieci i rodzinę z cukrzycą, “Dzieciaki – Myślaki” czyli edukacja filozoficzna w przedszkolach oraz projekt “Pakuję do swojego” zachęcający do zastąpienia jednorazowych opakowań takimi, których można używać wielokrotnie. Przeczytaj o nich więcej w zakładce o innowacjach.

Chcesz dołączyć ze swoim pomysłem do tego grona? Przeczytaj regulamin i uzupełnij aplikację online:

Inicjatywy zgłoszone do INNaczej już na etapie naboru będą mogły korzystać ze wsparcia szkoleniowego. 16 grudnia podamy wyniki rekrutacji do pierwszego etapu konkursu. A już 19 grudnia zaprosimy osoby składające wnioski do udziału w wyjątkowym warsztacie, podczas którego popracują nad swoimi pomysłami by stały się jeszcze lepsze i zwiększyły swoje szanse na otrzymanie dofinansowania. W tym momencie planujemy już kilka szkoleń w drugim etapie konkursu: skupimy się na profesjonalnym projektowaniu innowacji społecznych, następnie dobrym prezentowaniu pomysłów i różnych możliwościach finansowania projektów społecznych. Jednak część wsparcia będzie “szyte na miarę”, podejdziemy do tego elastycznie w zależności od potrzeb zgłoszonych pomysłów.

Czekamy na zgłoszenia w formularzu online! Termin naboru pomysłów innowacji społecznych mija 12 grudnia 2019 roku.

Formularz zgłoszeniowy online dostępny pod adresem: https://forms.gle/APdAJ1pkiJP54EDt7

Możesz uzupełniać szkic wniosku w pliku Word, a następnie skopiować odpowiedzi do formularza online. Pobierz plik Word szkic Formularza INNaczej 2019.


Operatorem Funduszu już po raz drugi jest Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION, która będzie prowadzić projekt we współpracy z partnerami: Crowd.Academy, Europejskim Centrum Solidarności, MAMYWENE, Service Sandbox. Organizatorem Konkursu jest Miasto Gdańsk.

Partnerzy INNaczej 2019 logotypy

Kontakt:
Natalia Siuda-Piotrowska
Koordynator
Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION
koordynator@upfoundation.pl