Sprawdź: wyniki oceny prezentacji INNaczej 2020

Sprawdź: wyniki naboru do INNaczej 2020

JAK DZISIAJ  BUDOWAĆ I UTRZYMYWAĆ RELACJE?

Takie wyzwanie na obecne czasy stawiamy sobie w Gdańsku w ramach 4 edycji Funduszu Innowacji Społecznych INNaczej! 

Jeżeli wiesz jak odpowiedzieć na to pytanie, już teraz zbieraj zespół i aplikujcie by dać sobie szansę na realizację Waszego pomysłu

  • Myślisz INNaczej? Masz wokół siebie grupę osób, które myślą podobnie jak Ty? 
  • W Waszych głowach pojawiają się pomysły na działania dotyczące relacji, integracji, dialogu w najbliższym otoczeniu lub całym Gdańsku? 
  • Macie pomysł na pozytywną zmianę społeczną, ale jeszcze nie było okazji go rozwinąć?

Bardzo nas cieszy to, że chcecie zmieniać swoją lokalną rzeczywistość. Do 30 listopada 2020 roku zgłoście się do INNaczej, programu wspierającego innowatorki i innowatorów społecznych.

W tym roku wyjątkowa edycja programu. 11-12 grudnia weźmiecie udział w maratonie projektowania innowacji społecznych! Podczas tego wydarzenia online stworzycie prototyp Waszego projektu pod opieką zespołu mentorskiego.

Co Was czeka w INNaczej 2020?

  • webinary przygotowujące
  • przestrzeń z dostępem do internetu i innych potrzebnych narzędzi 
  • maraton projektowania innowacji społecznych
  • wsparcie zespołu mentorskiego
  • wsparcie finansowe nawet do 10 000 zł
  • wsparcie merytoryczne i organizacyjne
  • możliwość korzystania z przestrzeni coworkingowej

Na etapie składania formularza, najważniejszy jest pomysł, który chcecie zrealizować. Jeśli przekona on Komisję Konkursową, weźmiecie udział w maratonie projektowania by nad nim pracować przy wsparciu zespołu eksperckiego.

To już czwarta edycja programu na innowacje społeczne, który powstał z myślą o mieszkankach i mieszkańcach Gdańska. W ramach INNaczej zostało wspartych już 23 inicjatywy! A to kilka z nich: Kurs dla rodziców “Rozbrajamy złość”, Książka “Niezwykły Pies Benio” pomagająca oswoić dzieci i rodzinę z cukrzycą. Projekt “Pakuję do swojego” zachęcający do zastąpienia jednorazowych opakowań takimi, których można używać wielokrotnie. Działania ruchowe i taneczne “emiGRACJE” dedykowane kobietom z doświadczeniem migracyjnym. „W Kręgu Narodzin – Inkubator Macierzyńskich Relacji”, czyli narzędzie do holistycznego wsparcia kobiet w ciąży i w połogu. Przeczytaj o nich więcej w zakładce o innowacjach.

Chcesz dołączyć z Waszym pomysłem do tego grona? Przeczytaj regulamin i uzupełnij aplikację online:

Najciekawsze zgłoszone do nas inicjatywy zaprosimy na 24 godzinny maraton projektowania (11-12 grudnia), podczas którego pod okiem ekspertów i ekspertek zaprojektujecie rozwiązanie na wyzwanie społeczne. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego pracujecie nad swoimi pomysłami by stały się jeszcze lepsze i zwiększyły swoje szanse na otrzymanie dofinansowania. Oprócz grantu na przetestowanie i wdrożenie Waszego pomysłu otrzymacie także wsparcie merytoryczne, którego część będzie “szyte na miarę”, podejdziemy do tego elastycznie w zależności od potrzeb zgłoszonych pomysłów. Ponadto macie możliwość korzystania z przestrzeni coworkingowej.

Maraton projektowania innowacji społecznych:
piątek 11 grudnia
17:00 do 20:00 pierwsza część pracy zespołów
– 20:00 spotkanie z zespołem mentorskim podsumowujące pierwszy dzień
sobota 12 grudnia
8:00 do 17:00 druga część pracy zespołów
– 17:00 do 19:00 prezentacje pomysłów przed komisją

Czas pracy nad swoimi pomysłami ustalacie samodzielnie w zespołach. W podanych powyżej godzinach będzie dla Was dostępny zespół ekspercki, z którego porad i wiedzy możecie korzystać.

Czekamy na zgłoszenia! Termin naboru pomysłów innowacji społecznych mija 30 listopada 2020 roku. 

Jeśli znasz ciekawe inicjatywy, to prosimy prześlij im informację o INNaczej. Możesz przesłać adres tej strony.


Formularz zgłoszeniowy online dostępny jest pod adresem: https://forms.gle/4CF3CK2FusxMpjPq9 

Możesz uzupełniać szkic wniosku w pliku Word, a następnie skopiować odpowiedzi do formularza online. Pobierz: 

Operatorem Funduszu już po raz trzeci jest Fundacja Inicjowania Rozwoju UP Foundation, która będzie prowadzić projekt we współpracy z partnerami: Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER, Pracownią MAMYWENE, Scalac, Service Sandbox. Organizatorem Konkursu jest Miasto Gdańsk.

Kontakt:
Natalia Siuda-Piotrowska
Koordynator
Fundacja Inicjowania Rozwoju UP Foundation
koordynator@upfoundation.pl
664 899 125