Wyniki naboru

Wyniki oceny prezentacji przed Komisją Konkursową

Cześć, dzień dobry!

  • Myślisz INNaczej?
  • Chcesz działać i wprowadzać zmiany w najbliższym otoczeniu lub całym Gdańsku? 
  • Masz pomysły na pozytywną zmianę społeczną, ale jeszcze nie było okazji ich rozwinąć?

Doskonale, bardzo nas to cieszy! Do 22 października zgłoś się do INNaczej, programu wspierającego innowatorki i innowatorów społecznych. W tej wyjątkowej edycji część inkubacyjna i grantowa.

Dla kogo jest INNaczej?

Jest to wyjątkowy Program, do którego aplikować mogą osoby indywidualne i grupy nieformalne. Dzięki temu otwiera możliwość działania dla osób niezrzeszonych w organizacjach pozarządowych.

Program INNaczej kierujemy do osób, które chcą się rozwijać i uczestniczyć w procesie pracy nad swoim pomysłem. A także być częścią grupy zaangażowanych, świadomych mieszkańców i mieszkanek, którzy działają na rzecz swoich społeczności i całego Gdańska.

Jakie pomysły można zgłaszać

Szukamy pomysłów na pozytywną zmianę społeczną w Gdańsku. Program INNaczej jest kierowany do osób, które poszukują zmiany wokół siebie, w przestrzeni społecznej, w życiu codziennym.

Nie musisz mieć dopracowanego pomysłu! Jeśli okaże się interesujący dla Komisji dołączysz do półrocznego inkubatora w którym dopracujesz go pod okiem ekspertów i ekspertek.

W ramach INNaczej wsparcie uzyskało już 27 innowacyjnych projektów! Te bardzo różnorodne pomysły, przekonały komisję swoim pozytywnym wydźwiękiem w poszukiwaniu zmiany społecznej oraz zaangażowaniem innowatorek i innowatorów. Przeczytaj o projektach, z poprzednich edycji, które uzyskały wsparcie.

Chcesz dołączyć ze swoim pomysłem do tego grona? Uzupełnij formularz zgłoszenia na dole strony.

Na jakie wsparcie możesz liczyć

Tegoroczna edycja ma dwie główne części inkubacyjną i grantową. Półroczny Inkubator Innowacji Społecznych, to przestrzeń nauki, zdobywania doświadczeń i pracy nad zgłoszonym pomysłem. Jest to kompleksowe przygotowanie do Funduszu Innowacji Społecznych, w którym najlepsze rozwiązania mają szansę na zdobycie nawet 10 tysięcy złotych na wdrożenie i przetestowanie swojego pomysłu. 

Chcemy podchodzić indywidualnie, by dopasować wsparcie jak najlepiej do zgłoszonych pomysłów. Już na pierwszym etapie można skorzystać z pomocy i porozmawiać o swoim pomyśle z koordynatorką Programu. Poza wiedzą i funduszami zapewniamy także możliwość bezpłatnego korzystania z przestrzeni coworkingowej.

I część wsparcia – Inkubator Innowacji Społecznych

Podczas szkoleń i warsztatów popracują nad swoimi pomysłami by stały się jeszcze lepsze i zwiększyły swoje szanse na otrzymanie dofinansowania. Przede wszystkim skupimy się na profesjonalnym projektowaniu innowacji społecznych oraz dobrym prezentowaniu pomysłów. Jednak część wsparcia będzie “szyte na miarę”, podejdziemy do tego elastycznie w zależności od potrzeb zgłoszonych pomysłów.

II część wsparcia – Fundusz Innowacji Społecznych

Do tej części wsparcia zakwalifikują się osoby, które najlepiej zaprezentują wyniki półrocznej pracy nad swoim pomysłem. Komisja wybierze najciekawsze innowacje, które zostaną wsparte grantem w wysokości nawet 10 000 zł. Ponadto zostaną one objęte programem mentorskim trwającym przez czas wdrożenia
i testowania innowacji społecznej.

Przeczytaj regulamin i uzupełnij aplikację online:

Możesz uzupełniać szkic zgłoszenia w pliku Word, a następnie skopiować odpowiedzi do formularza online. Pamiętaj, że zgłoszenia musisz dokonać na formularzu online.

Jeśli znasz ciekawe inicjatywy, to prosimy prześlij im informację o INNaczej.
Możesz przesłać adres tej strony.

KONTAKT

Alicja Żarkiewicz
Koordynatorka INNaczej
mail: kontakt@innaczej.pl
tel. 534 272 505

Operatorem Funduszu jest Fundacja Inicjowania Rozwoju UP Foundation, która będzie prowadzić projekt we współpracy z partnerami: Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER, Instytutem Kultury Miejskiej, MAMYWENE, Solidarnością Codziennie / Europejskie Centrum Solidarności, Kartą Mieszkańca, Wojewódzką
i Miejską Biblioteką Publiczną im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku
. Organizatorem Konkursu jest Miasto Gdańsk.